معرفی برندهای دیزل ژنراتور

اگر بخواهیم برحسب کیلووار (مجموع برداری توان های اکتیو و راکتیو) KVA این مشخصات ژنراتور را عرض کنیم، توان نامی 5.6KVA و توان حداکثر 6.3KVA می باشد. این ژنراتور دارای توان نامی 4.5 کیلو وات و توان حداکثر 5 کیلو وات می باشد. این موتور برق با قطع شدن برق به طور خودکار شروع به کار کرده و به طور معمول برق بیشتری نسبت به چهار گزینه دیگر تامین می کنند. سپس به انتهای خط کش چسب بزنید و آن را به چوب بچسبانید. بیشتر مدل های قابل حمل فقط با بنزین کار می کنند، اگرچه برخی به مخزن پروپان یا خط گاز طبیعی مجهز هستند و برخی دیگر را می توان با کیت تبدیل کرد. این جریان بارهای الکتریکی جریان الکتریکی خروجی را تولید می کند.

قیمت دیزل ژنراتور

برای انتخاب یک دیزل ژنراتور مناسب، بدست آوردن مقدار تقریبی توان الکتریکی و محاسبه بار الکتریکی مصرفی لازم است،چرا که در صورت کمتر بودن توان آن از توان مورد نیاز، نیاز واقعی برآورده نمی شود و در صورت بیشتر بودن، هزینه های اضافی را به دنبال خواهد داشت. برای پوشش نیازهای اولیه یک خانه معمولی، حداقل به یک موتور برق 5000 وات نیاز داریم. یک ژنراتور معمولی 5000 وات در مدت زمان 24 ساعته حدود 18 گالن بنزین می سوزاند. محدوده آنها تقریباً از 5000 تا 20000 وات است. این معمولاً یک موتور دیزلی است که دقیقاً مانند آن که در یک وسیله نقلیه بزرگ هر چه منبع انرژی مکانیکی بزرگتر باشد، قدرت الکتریکی بیشتری میتواند از «انتهای دیگر» خارج شود، عمل میکند.

کاربرد دیزل ژنراتور

رنج کوچک موتور ژنراتورهای هوا دیزل میتوانند از ۱ تا ۲۰ کیلوولت آمپر (KVA) برای منازل، فروشگاهها، ادارات کوچک و تا۳۳۰۰KVA/3.3MVA قابل استفاده برای مجتمعهای اداری بزرگ و کارخانهها برق تولید کنند. تابلوهای اتوماسیون دیزل ژنراتورها امروزه پیشرفت بسیار زیادی کرده اند که این قابلیت را امکان پذیر می کند که شما بتوانید چند دستگاه دیزل ژنراتور کوچک را سنکرون نموده و به عنوان یک دستگاه دیزل ژنراتور بزرگ استفاده نمایید . در عوض، با استفاده از انرژی مکانیکی عرضه شده و با ایجاد حرکت و تولید بار الکتریکی در سیم پیچ ها در مدار الکتریکی، برق را به عنوان خروجی سیستم تولید می کنند. این تست ها را با سناریوهای مختلف برای زمان هایی که مصرف کننده سهوا از یک موتور برق به اشتباه در جاهای مختلف استفاده می کند، طراحی و مورد بررسی قرار دادیم. ژنراتورهای اصلی تولید برق معمولاً در صنایعی مانند استخراج معادن و استخراج روغن در مناطق دور افتاده ای که تحت پوشش شبکه برق فقیرنشین نیستند، استفاده می شوند.

این دستگاه در بازار قیمت بالایی هم ندارد.

شرکت کاتریپلار هم موتور دیزل و هم ژنراتور دیزل ژنراتور را خودش تولید می کند. ژنراتور و آلترناتور های این شرکت از کیفیت بالایی برخوردارند و میتوانند انتخاب خوبی باشند. این دستگاه در بازار قیمت بالایی هم ندارد. از آنجایی که قیمت فروش دیزل ژنراتور با توان آن، رابطه مستقیم دارد، بهتر است دستگاهی به اندازه نیاز خود بخرید تا هزینه اضافی بابت مشخصاتی که عملا کاربردی برای شما ندارد پرداخت نکنید. ترجیحا محصولی با خدمات پس از فروش بخرید و از فروشگاه های معتبر خرید کنید. افرادی مایل به خرید موتور برق هستند که برق منطقه آنها تند تند قطع می شود و گاها دیده شده برخی از افراد در کمال ناامیدی، بدون برنامه ریزی و اطلاعات کافی اقدام به خرید ژنراتور کرده و بدون رعایت نکات ایمنی، با چراغ قوه و سراسیمه سعی می کنند که آن را نصب کنند غافل از اینکه مونواکسید کربنی که توسط موتور برق تولید می شود باعث مسمومیت های شدید و چه بسا منجر به مرگ می شود.

خرید و تامین ژنراتور برای واحد مسکونی، تجاری ویا صنعتی از مهمترین تصمیمات سرمایه گذار است و انتخاب صحیح از خسارتهای احتمالی جلوگیری خواهد کرد. در پلاک دستگاههای برقی توان مصرفی بصورت A- KVA- KW- W مرغوم شده است. دمای قطعات موتور برق در حین انجام عملیات تولید برق مصرفی، افزایش پیدا می کند؛ که سیتم خنک کننده با کاهش دمای اجزا به طول عمر وکارایی بیشتر آن کمک می کند. عوامل متعددی وجود دارد که می بایست در ذهن داشته باشیم تا یک موتور دیزلی خوب را برای ژنراتور دیزلی خود انتخاب نماییم. مورد آزمایش قرار دادند تا اطمینان حاصل کنند که این ژنراتورها، بار وعده داده شده را تامین می کنند.

با توجه به نوع سوخت و سیستم استارات، روتور داخل استاتور شروع به چرخش می کنند و سپس موتور انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند و توسط سیستم تنظیم کننده ولتاژ جریان DC به جریان AC تبدیل می شود و برق مورد نیاز تامین می شود. که هم بصورت دستی و هم بصورت الکتریکی ( استارتی ) امکان روشن شدن دارد. چهار یا چند دهانه خروجی به شما امکان می دهد با پخش بار، از وات بهتر استفاده کنید، اگرچه ما توصیه می کنیم از این موارد فقط در فشارهای بالا استفاده کنید، یا زمانی که در یک اردوگاه هستید.

از فن برای جابجایی هوای کافی استفاده می شود. توربوشارژ باعث افزایش حجم هوای سیلندر میشود و این هوای بیشتر بهمانند یک کاتالیزور عمل میکند تا قدرت موتور بهمراتب بیشتر شود. در نتیجه به محض ایجاد خستگی عمر آنان تمام میشود. وقتی برق قطع می شود، یک ژنراتور می تواند برق خانه شما را برای سیستم سرمایشی و گرمایشی تامین کند؛ حتی می توانید به وسیله موتور برق در آشپزخانه غذا درست کنید و غذای خود را در دمای پایین نگهداری کنید، کامپیوتر و تلفن همراه خود را شارژ کنید و خیلی از کارهای دیگر خود را بوسیه ژنراتور انجام دهید. 5. هر دستگاهی برای کاربرد خاص خودش طراحی شده است آن را برای کارهای دیگر استفاده نکنید. در این زمان شما می توانید از شرکت هایی که خدمات اجاره دیزل ژنراتور را ارائه می دهند استفاده بکنید. شما می توانید از ژنراتور قابل حمل در هر جایی از خانه یا محل کارتان چه در داخل چه در خارج استفاده کنید، فقط به یک موضوع توجه داشته باشید که نباید این دستگاه را در محیط های سربسته نگهداری کنید.

دیزل ژنراتور چیست

برد دیزل ژنراتور یک قطعه حیاتی است که بایستی حتما در جلوگیری از خرابی دیزل ژنراتور و موتور برق مورد استفاده قرار گیرد. سیستم کنترل : این بخش وظیفه کنترل الکتریکی کل سیستم را بر عهده دارد که شامل دو بخش کنترل موتور و کنترل ژنراتور است. ژنراتور، دینام یا آلترناتور به عنوان یکی دیگر از اجزای اصلی دیزل ژنراتور وظیفه تولید انرژی الکتریکی از انرژی مکانیکی را بر عهده دارد. صفحه کنترل کنترل پنل یک محفظه فلزی است که تمامی تجهیزات در آن تعبیه شده است و وظیفه نظارت و حفاظت از یک یا چند ژنراتور را بر عهده دارد.

انواع دیزل ژنراتور

در واقع از اگزور روغن سیاه شروع به چکیدن می کند و این به خاطر این که دیزل به دما و فشار حداقلی مناسب نرسیده است ایجاد میگردد. آنها معمولا با بنزین کار می کنند که ممکن است نیاز به ذخیره مقدار زیادی سوخت داشته باشید. مقدار توان آنها تعیین می کند که چند چراغ و لوازم خانگی را می توانید به طور هم زمان روشن کنید؛ کیفیت و سازگاری توان انتخابی، تعیین کننده کارایی ژنراتور است. کنترل پنل به عنوان مغز موتور ژنراتور در نظر گرفته می شود. از نظر الکتریکی این دستگاه به ژنراتور 5.5 کیلووات مجهز است. در برخی مدل ها باتری مورد نیاز برای استارت الکتریکی موجود نیست. همچنین برخی از این محصولات بصورت استارت الکتریکی و برخی به صورت استارت دستی عرضه شده اند. ما حتی نحوه جا به جایی و استفاده آسان از یک ژنراتور و همچنین میزان کارایی آنها با یک مخزن بنزین را مورد بررسی قرار دادیم.

از دیزل ژنراتور چگونه استفاده می شود؟ سرعت چرخش این موتور 3000 دور در دقیقه است و فرکانس خروجی آن 50 هرتز می باشد. در معنای جامعتر البته، بازدهی یک دیزل ژنراتور به عواملی همچون شاخص بار (Load Factor)، شرایط محیطی، کنترل سوخت، سیستم خنک کاری و دور کاری تجهیز بستگی دارد.  از آنجاییکه موتورهای دیزلی کاربراتور ندارند، نسبت به انواع دیگر موتورها استهلاک کمتری دارند چرا که نیاز به تعویض شمع ندارند. این موتورها با کیفیت بالا و با استفاده از قطعات با کیفیت عرضه می شوند.

بلکه از انرژی مکانیکی ورودی برای حرکت بارهای الکتریکی در سیم پیچ های خود از طریق یک مدار الکتریکی خارجی استفاده می کند. در این مرحله کار ژنراتور آغاز می شود. اگر می خواهید زمانی را در یک سایت روستایی بگذرانید، یا اغلب با مشکل کاهش انرژی داخل خانه مواجه هستید، باید به یک منبع انرژی مستقل کمک کاراسهند کنید. این دستگاه که به طور دائمی نصب می شوند، می توانند با گاز طبیعی یا پروپان کار کرده و موقع قطع برق به طور خودکار شروع به کار کنند. آهنرباها ممکن است از جمله آهنرباهای دائمی یا الکترومغناطیس به شمار آیند، اما نکته مهم این است که آنها یک میدان مغناطیسی تولید میکنند که موتور عامل چرخش آن است. آمپر – وات تبدیل: شما اغلب ممکن است نیازهای قدرت از ابزار اعلام شده در amperes. در لیست زیر مقدار وات مصرفی بعضی از وسایل ضروری را برای شما تهیه کرده ایم.

بعضی از آنها را می توانید در ماشین خود حمل کنید، درحالیکه بعضی از آنها بهتر است به عنوان منبع تغذیه پشتیبان در انبارتان نگهداری شوند. چون به موتور برق متصل می شود، بنابراین می توانید لوازم خانگی را بدون راه اندازی سیم های داخلی (بالقوه خطرناک) در فضای باز وصل کنید. نکته ای که اولویت بندی را آسان می کند این است که مشخص کنید کدام خروجی ها و لوازم خانگی توسط قطع کننده مدار در پانل شما کنترل می شوند و برچسب مناسب براساس آنها را بزنید. همه محصولات کوپ با موتور های دیزلی تولید این شرکت عرضه می گردند. اولین و مهمترین کاربرد دیزل ژنراتور و موتور برق دیزلی، تامین برق ساختمان ها و واحدهای مختلف موجود در ادارات، سازمانها یا شرکت هایی است ه قطعی برق در آنها میتواند ضرر و زیان فراوانی داشته باشد. این مورد بسیار سریع تر نسبت به بار پایه توان است که میتواند ۱۲ ساعت از سرما بگیرد و سریعتر از توربین گازی است که میتواند زمان زیادی را مصرف کند.

ولتاژ خروجی آن تکفاز 220 هرتز با فرکانس 50 هرتر می باشد.

این شرکت تقریباً ۱۵۰ سال است که به وجود آمده. توان این شارژ متناسب با توان خروجی ژنراتور است. ولتاژ خروجی آن تکفاز 220 هرتز با فرکانس 50 هرتر می باشد. این موتور با سوخت های مختلفی از جمله گازوئیل، بنزین و گاز کار می کند. یک دستگاه تولید برق (ژنراتور) از قطعات مختلفی شکل گرفته است و تمامی این اجزا به وسیله برند و شرکت های مختلفی و با چندین کیفیت تولید میشوند. این نوع ژنراتورها با دکمه استارت و با استفاده از باتری روشن میشوند.

روغن توصیه شده جهت استفاده در موتور SAE10W30 با گرید بالاتر از CD می باشد. به طور کلی دیزل ژنراتورهای ولوو پنتا مزیت های زیادی دارند و از مهمترین مزیت آنها می توان به قیمت مناسب آنها اشاره نمود. از معایب دیزلژنراتورها میتوان به تولید آلایندههای زیاد و آلوده نمودن هوا، صدای زیاد و بزرگی و سنگینی موتور اشاره نمود. همانطور که اشاره شد، دیزل ژنراتور برای تأمین برق اضطراری نیاز به روغن کاری دارد. که در زیر به ان ها اشاره شده است. در واقع این دستگاه نیروی مکانیکی دورانی تولیدی توسط موتور دیزل که حاصل از احتراق سوخت دیزل درون موتور است را از طریق کوپلینگ به ژنراتور انتقال داده و در نهایت این انرژی دورانی به انرژی الکتریکی (جریان برق متناوب) تبدیل می شود. موتور برق ها در ظرفیت ها و توان های مختلف تولید می شوند. به عبارت دیگر ژنراتورهای الکتریکی انرژی جنبشی خود را از سوختی مانند گاز، گازوئیل یا بنزین به عنوان ورودی دریافت می کنند و از سوی دیگر انرژی الکتریکی را به عنوان خروجی تولید می کنند.

عدم هماهنگی قبل از اتصال می تواند باعث جریان اتصال کوتاه بالا یا ساییدگی و ناپایداری در ژنراتور و یا switchgear شود. در هنگام استفاده از دیزل ژنراتور ها باید اقدامات احتیاطی مناسبی در نظر گرفت؛ مانند استفاده از سیم و کابل های با کارآمدی بالا. از آنجا که آنها به اندازه موتور برق قابل حمل نیرو ندارند و شما نمی توانید آنها را بدون شارژ مجدد، چه با برق و چه با انرژی خورشیدی، فعال نگه دارید، نباید انتظار داشته باشید که به اندازه بسیاری از لوازم خانگی ها برای شما کار کند یا مدت زمان طولانی بتوانید از آن استفاده کنید. این ژنراتور برای استفاده های عمومی مناسب است و برای لوازم حساس مثل کامپیوتر توصیه نمی شود. موتور برق یا ژنراتور برق از جمله لوازم و ابزارهایی است که جهت تامین اضطراری انرژی الکتریکی در همه جا کاربرد دارد.