طراحی و ساخت تابلوهای روان

ماژولهای جریان ثابت به دلیل پایداری در رنگ و کیفیت بسیار بالای نمایش عموماً در ماژولهای فول کالر کاربرد دارند و ماژولهای ولتاژ ثابت به جهت ارزانی در ماژولهای تک رنگ به کار میروند. این تلویزیونها از کیفیت تصاویر بسیار بالایی برخوردار هستند و به همین دلیل بالاترین قیمت به قیمت تلویزیون شهری فول کالر اختصاص مییابد. از معتبر ترین آن ها می توان به لینسن و نوا استار اشاره کرد، همچنین ویدیو پروسسور نیز انواع مختلفی دارد که با توجه به رزولیشن و ورودی های مورد نباز انتخاب می شود، از معتبرترین آن ها می توان به وی دی وال، ار جی بی لینک، لیستن، لینسن و … هنگامی که یک ویدئو وال با ترکیب چندین فیلم ایجاد می شود، صفحه نمایش های مورد استفاده اغلب دارای لبه های بسیار نازک به نام bezels هستند تا در تصویر بین صفحه نمایش فاصله کمتری ایجاد کنند. اگر اولین یا دومین ماژول خاموش شود، بقیه هم تلویزیون شهری خاموش می شوند. به طور کلی اگرچه راه حل های ویدئو وال به عنوان یک کالای سرمایه گذاری گران قیمت در نظر گرفته می شوند، اشتباه نیست اگر بگوییم که با توجه به راه حل هایی که ارائه می دهد، به عنوان یکی از مهم ترین موارد سرمایه گذاری که می توانید برای شرکت خود انجام دهید شناخته می شود.

علاوه بر اینکه ظرفیت حافظه ویدئو وال بیشتر و بالاتر از تابلوهای روان است،و همچنین در نوع آنلاین تصاویر به صورت لحظه ای و بدون وقفه از ورودی دریافت و در خروجی نمایش داده می شوند، تلویزیون شهری امکان اتصال حافظه جانبی را هم در خود دارد. در روی هر ماژول با قاب بندی مناسب، سوراخ هایی برای پیچ شدن به قاب تابلو دیجیتالیی طراحی شده است که اتصال ماژول ها به قاب آلومینیومی یا قاب های آماده را فراهم می کند. امروزه دیدن صفحه های Videowall در اکثر شرکت های بزرگ امکان پذیر است. تلویزیون های شهر که امروزه در جوامع مختلف به عنوان یک ابزار تبلیغاتی مؤثر در سطح شهرها به چشم می خورد از نوع تابلوهای روان فول کالر یا رنگی بوده که تمامی رنگ ها در آن به کار برده شده و امکان پخش انواع تصاویر و فیلم های مختلف با قابلیت پخش صدا در آن وجود دارد که از سه رنگ قرمز و سبز و آبی RGB جهت تولید رنگ استفاده می کند. در این روش هر پیکسل تشکیلدهنده ماژول، حاوی یک LED قرمز، یک LED سبز و یک LED آبی است. در واقع تابلو ال ای دی نوعی نمایشگر دیجیتالی است متشکل از مجموعه ای از دیودهای نورانی که در یک صفحه به صورت ماتریسی قرار داده شده اند و به وسیله ی یک برنامه رایانه ای، تصاویر و نوشته ها روی آن نمایش داده می شوند.

این نمایشگرها معمولا، به دو صورت آنلاین و آفلاین مورد استفاده قرار میگیرند و قابلیت پخش ویدیو و تصاویر مختلف با کیفیت بسیار بالا را دارند. همانطور که گفته شد ویدیو وال از کنار هم قرار گرفتن ماژول های ال ای دی و برد کنترلر، منبع تغذیه، و کابینت یا استراکچر و سازه مگنتی (با توجه به نوع ماژول و محل نصب) تشکیل می شود. موضوع روشنایی شهری که همان نورپردازی بیرون ساختمان است، در اینجا به عنوان موضوع طراحی نورپردازی مورد بحث قرار خواهد گرفت. یکی از اصلیترین تفاوتهای ویدئو وال با تابلو روان در برد کنترل یا همان مادر برد آنهاست. خب اجزای اصلی یک تابلو روان همان چیز هایی بودند که در بالا به آنها اشاره کردیم ولی برای اینکه یک تابلو روان بتوانند در شرایت مختلف اب و هوایی و کار کانند نیاز به اجزا و اتصالات و واشر ها و نور گیر ها و … استودیو ها ی پخش تلویزیونی، اتاق های مانیتورینگ و Broadcasting و … جان لوگی بِرد نخستین سیستم پخش رنگی برنامههای تلویزیون را با استفاده از دیسکهای اسکن، در ۳ ژوئیه ۱۹۲۸ ارائه کرد. از استیرینگر ضروری می باشد. برای انتخاب نوع پنل محل نصب و کاربرد آن را در نظر می گیرند.

این مانیتور های بزرگ این قابلیت را دارند که بصورت ۲۴ ساعته و مداوم روشن بمانند تا کار نمایش تصاویر را برای کاربر انجام دهند بدون اینکه از کیفیت آنها کاهش یابد. تلویزیون شهری باید دارای کمترین «حاشیه» باشد – شکافهای بین پنلها – تااز حواسپرتی ناشی از ایجاد اختلال در محتوای نمایش داده شده جلوگیری شود. 7. جلوگیری از نازیبا شدن سطح شهر بخاطر پخش تبلیغات کاغذی و کمک به زیبایی ظاهری شهر. قیمت تلویزیون تبلیغاتی شهری با توجه به عوامل مختلفی از قبیل ابعاد تلویزیون، تجهیزات خنک کننده تلویزیون، زیبایی و جلوه بصری پایهها و بدنه نمایشگر، کیفیت و برند قطعات به کار رفته در نمایشگر از قبیل ماژولها، پوشش بدنه و غیره، امنیت نمایشگر برای جلوگیری هک شدن و سایر تجهیزات امنیتی در زمان تعمیر و فاکتورهای دیگر تعیین میشود. میزان تاثیری که محتواها و پیامهای تبلیغاتی روی ذهن بیننده میذارن، علاوه بر کیفیت تصویر، روشنایی و نبود خطوط بین تصاویر به موارد دیگهای مثل مکان قرارگیری نمایشگر، کانفیگ و کالیبراسیون صفحه نمایش و… سازندگان ویدئو وال به این موضوع توجه کردهاند که موارد فنی تلویزیون شهری به گونهای باشد که متناسب با شرایط محیطی ابعاد را تغییر دهند. بسته به شرایط محیط می توان یکی از این موارد را انتخاب کرد.

یکی از این روشها استفاده از پروژکتور به جای ویدیووال یا چندین مانیتور معمولی و مجزا به جای ویدیووال است. اما ویدئو وال یا تلویزیون شهری برای این ساخته شده است که ساعتها و روزها بدون وقفه انواع تصاویر و فیلمها را به نمایش درآورد. مشتریان محترم می توانند ضمن بررسی، مقایسه و انتخاب انواع خدمات این بخش بدون نیاز به مراجعه حضوری اقدام به سفارش و خرید نمایند. اما پیش از اینکه تلویزیون نمایشگاهی موردنظرتان را برای فضای انتخابی اجاره کنید باید به این نکته توجه کنید که این تلویزیون قرار است در چه مکانی نصب شود سپس با توجه بهاندازهی غرفه، مناسبترین ابعاد تلویزیون انتخاب شود. در حقیقت عکس های موردنظر ما در فریم های زمان دار قرار گرفته اند که به صورت انیمیشن و یا فیلم نمایش داده می شوند.. در این مقاله قصد معرفی مراحل گوناگون طراحی و نصب تابلو های روان، یکی از انواع تابلو های تبلیغاتی را داریم.

بعنوان مثال شما فقط قصد دارید نوشته نمایش بدهید خوب از ماژول تک رنگ استفاده می کنید و بسیار مناسب و ارزان قیمت هستند و در قیمت نهایی تابلو شما تاثیر بسزایی دارند و نسبت به ماژول نوع کارت کنترلر آن نیز متفاوت خواهد بود . به همین جهت در صورتی که قصد خرید ویدئو وال را دارید، توصیه میشود که حتماً از طریق فروشندگان معتبر ارائه دهنده برندهای معتبر مانند مجموعه ای اس ای لایت اقدام کنید. از جمله نمایشگرهای بزرگی که توان نمایش تصاویر را دارند، میتوان از ویدئو وال و تابلو روان نام برد. محصولات سایت پارسه ال ای دی با نام تجاری پارسه، عرضه می شود. در این قسمت از مقاله می خواهیم در مورد مزیت تلویزیون شهری های تولید شده درکیان ال ای دی را نسبت به سایر رقبا چیست ؟ برای راحتی کار در آینده، بعد از ساخت و مونتاژ تابلو روان، یک کابل به جایگاه فلش برد وصل کنید. دو شاخه و کابل برد خروجی از تابلو را از طریق شیاری کوچک از تابلو خارج می نماییم و نهایتاً درب پشتی قاب تابلو گذاشته می شود.

به گونه ای که در استفاده از کیفیت کامپوزیت ها یا طراحی نمای کامپوزیت و یا استفاده از کرکره برقی به جایی درب ورودی وهمینطور مقاوم سازی سازه نوع تهویه استفاده شده و اجرای بی نقص و زیبای پروژه میتوان تاثیر هزینه تخصیص داده شده را دید. استفاده از دات پیچ باعث می شود فاصله بین پیکسل های موجود در تابلو روان کمتر شود و در نتیجه، تابلو از کیفیت بالاتری برخوردار باشد و در جلب مشتری، تاثیر بیشتری داشته باشد. در مقابل دیتاشیت قطعه الکترونیکی آی سی درایور اس ام دی را مشاهده می کنید که با شناختن تمامی پایه های آن به راحتی می توانید توسط مولتی متر آن را چک نمایید و از صحت عملکرد آن مطمعن شوید. پیشینیان پانل ها برای دیوارهای ویدئویی دارای امتیازات بودند – بر خلاف آنها ، دیوار ویدئو با عملکرد مقیاس بندی محتوای ، نمایش فوری ایده های جدید بر روی صفحه ، پخش از تعداد نامحدود کانال ها و غیره تکمیل می شد. نه تنها از صفحه نمایش های LCD در سیستم های Videowall استفاده می شود بلکه از تلویزیون های DLP یا LED نیز می توان استفاده کرد. ویدیو پروسسورها امکانات معمول در SCALER های قدیمی را پشتیبانی میکنند، ولی ورودی و خروجی بیشتر و توانایی پردازش بیشتری دارند.

یک ویدیووال به طور معمول احتیاج به سرمایهگذاری ویژه دارد، زیرا در واقع گرانترین بخش سیستم پخش محتوای تصویری محسوب میشود. به طور خلاصه تکنولوژی ویدئو وال به مراتب پیشرفتهتر از تابلوهای روان است. بخش سازه کف است که در انواع متنوعی تولید می گردد. در این محیط ها ویدئو وال ها معمولا منابع طبقه بندی شده و طبقه بندی نشده ی بسیار متنوعی را نمایش می دهند تا به مانیتورینگ اطلاعات و تصمیم گیری کمک کنند. معمولا تلویزیونهای شهری مناسب نمایش اطلاعات با جزییات زیاد نمیباشد و اطلاعات کلی با مدت زمان نمایش کوتاه مناسب محتواهای این محصول میباشد. مادر برد تابلو روان معمولا توان نمایش تصاویر و اشکال را از یک ابعادی به بالا را نخواهد داشت.

این دستگاه از نظر طول عمر و تجهیزات فنی به صورتی ساخته شده است که حتی روزها و هفتهها هم روشن باشد، دچار مشکل نشود. اضافه شدن ورودی و خروجیهای متعدد، مستلزم افزایش و بهبود ابعاد و توانایی پردازش کردن و تولید تصویر بهتر است که ارزش بیشتری برای سیستمهای پخش محتوای تصویری به ارمغان میآورد. هر چقدر رفرش را بالاتر انتخاب کنید به این معنی خواهد بود که در یک ثانیه اطلاعات بیشتری را به نمایشگر ارسال می کنید و در نتیجه میزان (Brightness) شدت نور کمتر خواهد شد. تلویزیون شهری این توان را دارند که بدون لحظهای وقفه تا ساعتها انواع تصاویر را بدون کوچکترین مشکلی نمایش دهند. در ۲۲ اوت ۱۹۳۲ شبکه بیبیسی خدمات منظم شخصی خود را با استفاده از سیستم ۳۰ خطی الکترومکانیکی بِرد راه اندازی کرد که این سرویس تا ۱۱ سپتامبر ۱۹۳۵ ادامه یافت. ویدیووال در کل نقش یک نمایشگر را دارد، این نکته همیشه حائز اهمیت است که ویدیووال یک سیستم است نه فقط یک دستگاه.ویدیو پروسسور ویدیووال جزء اصلی ویدیووال محسوب میشود که درعینحال بیشترین سهم از هزینه ایجاد یک سیستم ویدیووال را شامل میشود.

مسئله دیگری که باعث ایجاد تفاوت بین این دو نمایشگر میشود توان فنی و تکنولوژی بکار رفته در هر یک از این دو محصول است. یکی دیگر از عمده تفاوتهای بین ویدئو وال و تابلو روان، تفاوت در اندازه صفحهنمایش و ابعاد نمایش تصاویر در این دو محصول است. باید گفت که یکی از پرکاربردترین تابلوهای تبلیغاتی، تابلو های دیجیتالی، LED، تابلو روان و یا تلویزیون های شهری است. در دسامبر ۱۹۳۲ «بارتلقی» یک برنامه آزمایشی سیاه و سفید را با عنوان (تلویزیون پاریس) (در ۶۰ خط) یک ساعت در هفته پخش کرد که بعدها از اوایل ۱۹۳۳ به پخش روزانه مبدل شد.

می باشند، همچنین توانایی کارکرد ۲۴ ساعت و هفت روزهقته را دارا می باشند. تلویزیونهای شهری باید قابلیت کار در زیر نور مستقیم خورشید و شرایط سخت جوی را دارا باشند . ال ای دی های فول کالر بصورت تمام رنگی بوده و قابلیت پخش فیلم را دارا می باشند. فناوری تلویزیون شهری به گونهای است که این دستگاه امکان پخش تصاویر و فیلمها را با بالاترین کیفیت ممکن خواهد داشت. ۵ – استودیو ها ی پخش تلویزیونی ، اتاق های مانیتورینگ و Broadcasting و … برای مثال تمامی تصاویر و نوشته ها در آن به رنگ سبز، قرمز یا رنگ دیگر است. لغت “tele” در زبان یونانی بهمعنی «دور» و کلمهٔ “vision” در لاتین بهمعنای «دید» است. در کنار تفاوت در مادر برد، در نوع هاب هم این دو محصول با یکدیگر تفاوت دارند. اگر بخواهیم به شکل خلاصه بگوییم، جنس تکنولوژی این دو محصول با یکدیگر تفاوت دارند.

بنابراین کیفیت نمایش تصاویر و حتی جنس تصاویر در تلویزیون شهری تفاوت چشمگیری خواهند داشت. طبیعتا حافظهای که در آن استفاده شده است، ظرفیت پایینی خواهد داشت. اما تکنولوژی بکار رفته در ویدئو وال به گونهای است که این مشکلات را نخواهند داشت. به عنوان مثال10 P نشان دهنده این است که فاصله مرکز تا مرکز دو پیکسل مجاور10mm است. این برنامههای منظم (پنج ساعت و یک ربع در روز) تا ۱۶ اوت ۱۹۴۴ ادامه یافت. حتی نسل جدید ویدئو وال، این قابلیت را دارند که در 24 ساعت شبانهروز و 7 روز هفته بدون وقفه به کار خود ادامه دهند.