شیر گیوتینی چیست؟ کاربرد شیر گیوتینی پیکاتک | kasrasaran

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت ها و مشاوره فنی با کارشناسان فنی و فروش ما در تماس باشید. در طی فرآیند اتوماسیون شیر گیوتینی، یک محرک بر روی شیر نصب می شود که امکان باز و بسته شدن خودکار شیر را فراهم می کند. بنابراین به دلیل ایجاد این نوع عملکرد می توان از شیر گیوتینی حتی برای کنترل سیالات جامد یا گل مانند استفاده کرد.

این شیر منطقی‌ترین ساختار را برای سیستم‌های با دمای پایین دارد. • بدنه شیر متقارن است، مخصوصا اگر بدنه شیر جوشی باشد که در این صورت فشار ناشی از خط لوله را به خوبی تحمل کند. • شیر توپی با بدنه کاملاً جوشی را می‌توان مستقیماً در زیر زمین دفن کرد، با این وجود قطعات داخلی شیر فرسایش نمی‌یابند. تجهیز صنعت وارد کننده و تامین کننده انواع شیرآلات صنعتی و پایپینگی. شامل انواع کنترل ولو، شیر یکطرفه یا چک ولو، شیر بشقابی، شیر کشویی، شیر سماوری، شیر توپی و شیر پروانه ای میباشد.

بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان، سرمایشی و گرمایشی مشهد خرداد 1402

شیر گیوتینی چیست؟ کاربرد شیر گیوتینی پیکاتک | kasrasaran دمای کاربری عمومی این شیر زیر ۳۰۰ درجه سانتیگراد و زیر همین الان این لینک را چک کنید PN40 می‌باشد. • عملکرد آب‌بندی (سیلینگ) این شیر به نسبت شیر کروی و توپی ضعیف بوده، بنابراین از آن در کاربری‌هایی که نیاز به آب‌بندی محکم دارد استفاده نمی‌شود. در مدل گیوتینی شیر­های کشویی، دیسک به شکل یک چاقو عمل می کند و قادر است با قدرت زیاد سیال را مسدود کند.

  • جنس و ساختار اجزای تشکیل دهنده این شیر با در نظر گرفتن فاکتور های مختلف از جمله دمای کاری، شرایط محیطی و فشار متفاوت است.
  • شیر چاقویی پنوماتیک یا شیر گیوتینی پنوماتیک برای حذف اپراتور از یک عملگر پنوماتیک استفاده می شود که با نیروی باد فشرده دیسک را در جهت عمودی به صورت خطی به حرکت در می آورد و مسیر سیال را باز و بسته می کند.
  • شیر گیوتینی از بدنه و دیسک، سیت ، سیت رینگ، ساقه، محرک، پکینگ، اورینگ و مهره تشکیل شده است و این اجزا با توجه به فشار کار، دما و نوع سیال متفاوت هستند.
  • در این مطلب به موضوع شیر گیوتینی و کاربرد های آن می پردازیم.

شیر با بدنه چدن داکتیل دارای مقاومت بالایی در برابر سایش می باشد. به علت مقاومت بالا در سیستم های دارای جریان سیال خورنده استفاده می شوند. علاوه بر سایز معیارهای موثر بر انتخاب شیر پروانه ای در جدول بالا ذکر شده است. در این مقاله قصد داریم موارد موثر ذکر شده را به تفکیک شرح نماییم. اندازه شیرهای فولادی با یک واحد به نام NPS نشان داده می شود عدد NPS با قطر اسمی DN در ارتباط می باشد.

بنابراین، با توجه به ایجاد این نوع عملکرد، از شیر گیوتینی می‌توان حتی برای کنترل سیالات جامد یا گل مانند هم استفاده کرد. پیرو همین امر اغلب از این مدل از شیرها در ابتدای مخلوط کننده‌ها استفاده می‌شود. • زمانیکه شیر کاملاً باز یا بسته است، سطح آب‌بندی توپی و نشیمنگاه شیر از سیال جدا می‌شود، بنابراین سیال با سرعت زیاد از داخل شیر عبور کرده و موجب فرسایش سطح آب‌بندی نمی‌شود.

قیمت شیر کشویی کلاس 150