دکوراسیون داخلی قصر ویلا

فرم راه پله میتواند به صورت گرد، نیم دایره، سه طرفه باشد. سبک مدرن مضمون طراحی “فرم از عملکرد پیروی می کند” را رایج کرد. در طراحی پلان ویلا انتظارات کارفرما در حد معقول اجرایی می شود. • ویلا باید در محدوده ای طراحی و اجرا شود که استفاده کنندگان با محیط اطراف بتوانند ارتباط برقرار کنند و هم اینکه چشم انداز و منظره اطراف ویلا کاملا در معرض دید باشد. تا تمام ساکنین بتوانند حداکثر آسایش را در ویلا داشته باشند. • در نقشه خانه ویلایی باید فضاها به درستی جانمایی شوند تا خللی در آسایش و استفاده ساکنین وارد نشود. برای همین دیدن چنین خانه های ویلایی برای بسیاری از افراد، عجیب و غیر قابل باور است. ساخته می شوند. نمونه طراحی ویلا پلان های ویلایی به صورت یک طبقه یا چند طبقه ساخته می شوند و در هر شهری قابل رویت هستند. یکی از مهم ترین ویژگی این خانه ها این است که در هر متراژی قابل ساختن هستند و حتما نیاز نیست برای ساختن چنین ویلاهایی نیاز به متراژ بالا داشته باشید. معمارانی همچون وارطان هوانسیان ، گابریل گورکان و محسن فروغی باعث بوجود آوردن این سبک طراحی ویلا مدرن در ایران بودند که در خارج از کشور تحصیل کرده بودند و تحت تاثیر سبک های نوین نیز بودند .

ما در این مقاله به بررسی نکات حائز اهمیت در طراحی ویلا خواهیم پرداخت. امروزه در معماری ویلاهای مدرن و لوکس, دکوراسیون داخلی ویلا دکوراسیون داخلی آن ها اهمیت و ضرورت بالایی دارد. همچنین لازم است بدانید که توجه به مصالح مورد استفاده در نمای ویلا بسیار حائز اهمیت است و این مصالح ترجیحا باید با آب و هوای منطقه و مصالح ساختمانهای اطراف هماهنگ باشد. این نمونه های استند های گل هستند که این روزها در بین عروس خانمها بسیار پرطرفدار شده است. بلکه ویژگی بارز این سبک، بهرهگیری از اجسام، وسایل و رنگ های ساده و شیک است. این نوع ساختمان سازی به نوعی اقتباس از خانه های با شکوه اروپاییست. در این مواقع به دلیل جزییات زیادی که خانه های ویلایی دارن، باید از طراحان و متخصصان کمک بگیریم تا شکل کلی خانه رو عوض کنن. در نوسازی ویلا در اکثر مواقع تمام زیرسازیها و بخشهای درونی سازه ویلا تعویض میشوند.

در حالی که جزئیات بیشتر بر اساس ترجیح شخصی است ، هنگام ترسیم نقشه ویلا یک طبقه شما باید ویژگی هایی را در خاطر داشته باشید. نقشه ویلا یک طبقه ویلاهای یک طبقه به دلیل همسطحی که ایجاد می کنند باعث آرامش و نیز راحتی بیشتر اعضای خانواده در آن ها است و می توان گفت یکی از دلایل ساخت بیشتر و پرطرفداری طراحی ویلا یک طبقه، این آرامش خاطر است. رضا طاهری (villa1000)، پس از ورود کارفرما، نمونه طرحهای ویلا که بالغ بر 900 پروژه طراحی است در اختیار کارفرما قرار میگیرد؛ این مرحله که پیش نیاز صحبت است، اطمینان خاطر بیشتری به کارفرما میدهد که با چه شرکتی قصد امضای قرارداد را دارد، برای شرکت ما بسیار حائظ اهمیت است.

طراحی نقشه ویلا و اجرایی کردن آن توسط شرکت های مختلفی که متخصص این کار هستند انجام می شود. از رنگ های خنثی و ساده استفاده می شود. ویژگی های هر چوبی که در طراحی داخلی مورد استفاده قرار می گیرد مانند؛ رنگ و زیبایی، ظرفیت حرارتی، سختی، آکوستیک بودن، عایق حرارتی و شکل پذیری باید مورد بررسی قرار بگیرد. سازمان هایی مانند انجمن بین المللی طراحان، که در سال 1986 در انگلستان تاسیس شد، و موسسه طراحان آمریکایی که در سال 1938 تأسیس شد، بر حوزه های مختلف طراحی از جمله دکوراسیون داخلی ویلا نظارت داشت. طراحی حیاط ویلا مدرن به همراه دکوراسیون داخلی و نما از جدیدترین سبک های طراحی است اما به دلیل اینکه توانسته به زیبایی هر چه تمامتر، سادگی، کاربردپذیری و در عین حال شیک و لوکس بودن را با هم ترکیب کند، محبوبیت بسیاری پیدا کرده است.

در نظر گرفتن باغچههای گلکاری شده و فضای سبز کافی، چیدمان درست درختان و انتخاب صحیح نوع پوشش گیاهی منطبق با محیط، تأثیر مهمیرا در زیبایی فضای ویلا و تبدیل شدن آن به یک مکان چشم نواز و فرحبخش بر جا میگذارد. این تصاویر منابع خوبی برای ایده گرفتن هستند. 4. استفاده از گیاهان طبیعی در طراحی و بازسازی فضای خانه های ویلایی می تواند بر زیبایی و جلوه این خانه ها بیافزاید. همه ما می دانیم که معمولا در حیاط فقط از گل و گیاهان زینتی برای جذابیت بیشتر ویلا استفاده می شود. اما امروزه این صنعت به قدری پیشرفت کرده است که ساخت و طراحی ویلا مدرن جذابیت های زیادی به همراه دارد، چون طراح تمام فضای لازم را در اختیار دارد و از هر چهار طرف آزاد است. اما آیا تا بحال به این فکر کرده اید که مراحل طراحی ویلا مدرن چیست و چگونه آن را می کشد و چه پارامترهایی را در طراحی لحاظ می کند. یک برج در وسط زمین یا در انتهای آن قرار دارد بگونه ای که ویلای ایتالیایی را به عنوان یکی از بهترین طراحی های ویلایی تبدیل کرده است.

در بیشتر مواقع تا زمان تکمیل طراحی ویلا کار ساخت به ناچار به تعویق افتاده و این موضوع باعث از دست رفتن زمان در ساخت ویلا میشود. همچنین توجه به این نکته ضروری است که ویلا های تک طبقه ای لازم نیست از نظر دکوراسیون متنوع و جالب باشند. هنگام ترسیم نقشه ویلا یک طبقه باید موارد زیر را در نظر بگیرید. نقشه ویلا یک طبقه ویلا یک طبقه به علت اینکه در اطراف با فضایی برخورد ندارد و دور تا دور آن خالی از خانه و ویلا است، اگر به دقت طراحی و ساخته نشود از لحاظ سرمایش و گرمایش مناسب نخواهد بود. برخی از خانه های امروزی به شکل ویلایی، بعضی از آن ها به صورت دوبلکس و بیش تر آن ها به صورت آپارتمانی ساخته می شوند. اما راه های دیگری مثل استفاده از آلاچیق، ساخت استخر و ایجاد فضای بازی برای کودکان نیز می تواند ویلای یک طبقه شما را زیبا و منحصر به فرد تر جلوه دهد. طراحی داخلی ویلا دوبلکس تحت تاثیر ارتباط آزاد و سیال طبقات ویلا با یکدیگر شکل می گیرد، به طوری که به واسطه یک راه پله و بدون هیچ مانع فیزیکی طبقه اول به طبقات بالایی می پیوندد. این وید بهترین فضا برای اجرای راه پله است که ارتباط فیزیکی طبقات را میسر می کند.

• اولین پلان استفاده از حداکثر نور محیط است با توجه به اینکه ویلاها از 4 طرف باز هستند پس این پلان به راحتی اجرایی می شود. • از آن جا که ایران کشوری چهار فصل است پس باید، ویلا طوری طراحی شود که در تمام فصول سال و با تغییر دمای منطقه بتوان از آن استفاده کرد همچنین به ابعاد پنجره ها و استخر فضای باز برای آفتاب گیری توجه شود. برای طراحی ویلا یک طبقه باید به ویژگی هایی برای ساخت و طراحی یک ویلا منحصر به فرد توجه کرد. به گزارش ساخت ویلا ارزان : نقشه ویلا یک طبقه امروزه ویلا هایی در سبک های متفاوت مثل کلاسیک، مدرن، ایرانی و … اولویت های مهمی وجود دارند که فرآیند طراحی را تحت تاثیر قرار می دهد. • باید طراحی خانه ویلایی به نحوی باشد که تناسب لازم بین محوطه خارجی و طراحی دکوراسیون داخلی وجود داشته باشد. دکوراسیون داخلی بر زیباییشناسی و ظاهر سطحی یک فضا تمرکز میکند و طراحی داخلی بر برنامهریزی فضا و طراحی و معماری محیط تمرکز خواهد کرد. علاوه بر این، به دلیل این که ویلا کاملاً جدا از فضای اطراف ساخته شده است، یک ویلا اغلب با طرح های باغ و مسیرهای خصوصی احاطه شده است.

امروزه در طراحی نقشه ساختمان ، حساسیت زیادی به خرج می دهند و همین موضوع سبب شده که تعداد ویلاهای لوکس و مدرن روز به روز افزایش پیدا کند. نورپردازی نقش مهمی در ایمنی ایفا می کند، اما فرصتی را برای عناصر تزئینی ایجاد می کند که زیبایی زیادی در روز دارند. شما فرض کنید، در یک کارخانه، متریال بدون برنامه و اندازه گیری خلوص با همدیگر مخلوط شوند؛ مسلما بازدهی و راندمان مجموعه افت می کند، چرا که محصول نهایی از نظر شاخصه های کیفی در پایین ترین درجه قرار می گیرد. کارفرما در ابتدای کار باید سطح لوکس بودن و امکانات درخواستی خود را لیست کند، چون پس از اجرایی کردن طرح انتظارات کمتر برآورده می شود. شما نمی توانید طراحی خانه ویلایی برای خانه های شمال را در یک منطقه گرمسیر چون کرمان پیاده کنید. اگر به دنبال خلاقیت و نوآوری در طراحی هستید باید مجموعه ای را انتخاب کنید که از همه نظر قابل اعتماد باشد. به نظر شما برای طراحی ویلای یک طبقه به چه نکاتی باید توجه کرد؟ نقشه ویلا یک طبقه برای نقشه ویلا یک طبقه باید در نظر بگیریم که اتاق ها نورگیر های مناسب داشته باشند و فضای هر اتاق متناسب با کارکرد آن باشد؛ توجه کنید که آشپزخانه و سالن نشیمن باید به سمت نور مستقیم آفتاب باشند.

شلف های دیواری، باکس های تزئینی و انواع دکوری ها ابزار مناسبی برای استفاده در نقاط مختلف منزل می باشند که امروزه نمونه های چوبی و ام دی اف آن در بازار وجود داشته و علاوه بر کارآیی بالای این نوع وسایل، جلوه زیبایی در منزل ایجاد خواهند کرد. برای طراحی ویلا یک طبقه معمولا طرح و نظرات بیشتری موجود است هزینه ساخت و ساز هر متر مربع اما به دلیل عدم وجود طبقه اضافی، ویلا باید طوری طراحی شود که به هیچ عنوان فضای پرتی یا غیرقابل استفاده در ویلا وجود نداشته باشد. دوران به وجود آمدن این سبک به زمان رنسانس و در منطقه ی روم باستان برمی گردد.

یکی از راه حل هایی که یک خانه را گرم یا خنک نگه میدارد، طراحی پنجره ها رو به خورشید در فصل زمستان است و یا بالعکس در این روش هنگام تابستان خورشید از پشت به خانه می تابد و باعث گرم شدن بیش از حد خانه نمی شود. این ساختمان دارای چندین اتاق و سوئیت سرگرم کننده به دلیل نوع طراحی اش می باشد. طراحی این نقشه ها پیش از کار بسیار کمک کننده هستند چون ایرادات معماری قبل از شروع پروژه ساخت رفع می شوند و فرد پیمانکار به راحتی با یک نقشه معماری کار خود را انجام می دهد. موقعیت و مکانی که پروژه در آن قرار گرفته است، میزان دوری و نزدیکی پروژه، شرایط آب و هوایی منطقه و هزینههایی که کارفرما برای جابجایی باید پرداخت کند از مهمترین عوامل تعیین کننده قیمت دستمزد طراحان است. چون این مصالح دقیقا برای همین موقعیت جغرافیایی طراحی شده است. • موقعیت مکانی ویلا و شرایط آب و هوایی منطقه را تعیین کنید و بر اساس میزان بارش ها شیب سقف ها را طراحی کنید. آیا قصد دارید دکوراسیون ویلای خود را به صورت سنتی طراحی کنید ؟ در دکوراسیون و طراحی این ویلاها از پنجره هایی با اندازه های بسیار بزرگ استفاده شده است که نور و روشنایی را به داخل محیط می آورد و در کیفیت هوای محیط بسیار تاثیر گذار می باشد.