برنامه فیزیکی ویلا جدول ریزفضاهای ضوابط طراحی ویلا و خانه ویلایی pdfوppt معماری نواز | memarinavaz

برنامه فیزیکی ویلا جدول ریزفضاهای ضوابط طراحی ویلا و خانه ویلایی pdfوppt معماری نواز | memarinavaz

امروزه ویلاهای دوبلکس و دارای سقف‌های بلند، محبوب‌ترین انواع ویلاها هستند و در بسیاری از نقاط کشور به چشم می‌خورند. طراحی فضای خارجی ویلا نیز بایستی با هدف تامین حداکثری رضایت ساکنین صورت بگیرد. در طراحی و ساخت ویلاها، المان‌هایی مانند آلاچیق، باربیکیو و آبنما به همراه استخر نیز به چشم می‌خورند. بعضی فضاهای ویلا جزو نیازهای اساسی نیستند اما در صورت داشتن مساحت کافی می توانند بسیار جذاب باشند. برای نمونه در صورتی که در ویلای خود فضای کافی دارید، می توانید قسمتی از آن را به فضای بازی و دورهمی اختصاص دهید.

  • در واقع می توان بخشی از این معضلات که ناشی ازنحوه تفکر طراحان و معماران نسبت به مردم و خواسته های ایشان و نیزچگونگی پاسخ گویی به این خواسته ها در طرح های معمارانه دانست.
  • البته دقت کنید میزان متراژ زیربنا، تعداد طبقات و موقعیت و … مواردی هستند که نباید تاثیر آن ها در هزینه ها غافل شوید.
  • پیشنهاد می کنیم برای بزرگتر دیده شدن فضای پذیرایی، ارتفاع این قسمت از ساختمان بصورت دبل هایت باشد.
  • انتخاب باز یا بسته بودن آشپزخانه سلیقه ای بوده و به نظر کارفرما وابسته است.
  • توصیه می کنیم در کنار تراس اصلی امکانات باربیکیو و تهیه کباب را در نظر بگیرید.

تنها راه دسترسی به این طبقه از طریق پله یک طرفه است که در ضلع شرقی ویلا قرار دارد. سپس با یک فضای تقسیم روبرو هستین که استخر در آن قرار دارد.و در سمت راست خود سونا خشک و سونا بخار را دارید. دورترین نقطه از ورودی به تاسیسات اختصاص داده شده است که با استفاده از در از قسمت اصلی استخر جدا شده است. یکی از مهمترین مواردی که در هر مجتمع مسکونی باید رعایت شود ارتباط بین واحد های مختلف است. بطور کلی هر مجتمع مسکونی از واحد های مختلف مثل ورودی ها، نشیمن، ناهارخوری، حمام، اتاق های خواب، آشپزخانه، انباری، بالکن و … تشکیل شده است که هر یک دارای استانداردهای مخصوص به خود است.

جهت قرارگیری  ویلا

از جمله این عوامل میتوان به ساکنین مجتمع مسکونی، شرایط فیزیکی بنا برنامه فیزیکی ویلا و … اشاره کرد. در برنامه فیزیکی مجتمع مسکونی موارد مختلفی بررسی می شود که یکی از مهم ترین آنها محیط کالبدی است. در این بخش وضعیت و شرایط برای زندگی، وجود فضاهای رفاهی، توجه به مفهوم عابر پیاده و سواره بررسی می شود. بیان مسئله
 
هرج و مرج گریبانگر محیط زندگی ما و نارضایتی ای که سهم مردم از زندگی در چنین محیطی است.

اگر می‌خواهید تمامی مراحل طبق ضوابط طراحی و ساخت ویلا انجام گیرد و هیچ مشکلی در مسیر ساخت‌وسازتان پیش نیاید، حتما از متخصصان این زمینه کمک بگیرید. مجموعه ویلاسازی، متخصص در طراحی، ساخت و اجرای انواع ویلاها در این مسیر همراه شما خواهد بود. اگر می‌خواهید با ضوابط طراحی و ساخت ویلا در مناطق مختلف آشنا شوید، با ما همراه باشید.

برنامه فیزیکی و ریزفضا های طراحی منزل مسکونی

ویلاها یک بار دیگر طی قرون وسطی به عنوان اقامتگاه لوکس اشراف مورد توجه قرار گرفتند و در جای جای شهرهای اروپایی ساخته شدند. سرانجام ویلاها طی قرن ۱۸ و ۱۹ میلادی شکل و شمایل کنونی خود را یافتند و به عنوان اقامتگاه‌های تفریحی مورد استفاده قرار گرفتند. گروه ویلاسازی با سابقه ای بیش از 20 سال در زمینه ی طراحی ویلا ، ساخت و اجرای انواع ویلاها، محوطه سازی و بازسازی منازل توانسته با اجرای پروژه های محدود کیفیت و کمیت پروژه ها را در سطی فراتر از ایران انجام نماید. پروژه کامل ویلا یکی از مواردی است که توسط اساتید معماری از دانشجویان این رشته درخواست می‌شود.

دانلود همه فایل های برنامه فیزیکی مجتمع مسکونی