آسانسور چیست؟ چگونه کار میکند + بررسی تخصصی آسانسور نادری

آسانسور چیست؟ چگونه کار میکند + بررسی تخصصی آسانسور نادری

مراحل نصب آسانسورهای هیدرولیک و مدت زمان انجام هر بخش شامل موارد زیر است. آسانسور کارگاهی دارای دو نوع ثابت و پرتابل می باشد که پرکاربرد ترین نوع آن مدل ثابت می باشد. آسانسور کارگاهی باید هر 12 ماه توسط یک تکنسین مجرب مورد بازدید قرار گرفته و قطعات آن سرویس شود. از نزدیک شدن به نرده امگا در هنگام حرکت آسانسور کارگاهی در بین طبقات اجتناب نمایید. نصب پاراشوت و نحوه صحیح عملکرد گاورنر قبل از راه اندازی آسانسور کارگاهی مورد بازدید قرار گیرد. قبل از راه اندازی دستگاه، از نصب صحیح ضربه گیرها درون چاهک آسانسور کارگاهی اطمینان حاصل نمایید.

امروزه از آسانسور کارگاهی در صنعت هایی همچون ساختمان سازی، ساخت تونل و پل، پروژه های استخراج نفت و گاز، صنعت کشتی سازی، دودکش ها و بویلرها، استخراج معادن و صنایع وابسته، کارخانجات فولاد و برج های رادیویی و دکل ها استفاده می گردد. سوئیچ ایمنی بر روی درب ورودی آسانسور کارگاهی نصب می شود و باعث عدم سقوط آسانسور و بروز حادثه می گردد. زمانی که سرعت حرکت آسانسور از استاندارد تعیین شده بیشتر می شود، ترمز ایمنی آسانسور فعال می گردد و مانع از سقوط و ایجاد مشکل برای آسانسور می گردد. برای امنیت بیشتر در آسانسورها یک ترمز اضطراری طراحی می گردد که به آن گاورنر گفته می شود. بله درست خواندید ،این موتور براساس قوانین پاسکال و فیزیک کار میکند و موتوری امن محسوب میشود.

سرویس و نگهداری آسانسور

از ویژگی های مختلفی که درب های اتوماتیک دارند می توان به تشخیص موانع، سنسورهای فشار، سنسورهای ترافیک، کنترل سرعت و تغذیه دوربین مدار اینجا چک کنید بسته اشاره کرد. درب های اتوماتیک که در حال حاضر پر استفاده ترین درب های آسانسوری هستند به نوبه خود دارای انواع مختلفی چون سانترال، شیشه ای و ام اس هستند. درب آسانسوردرب های آسانسورها علاوه بر اینکه بر ایمنی آسانسور می افزایند، برای ایجاد زیبایی و جذابیت در ساختمان ها بسیار مهم هستند.

امروزه با گسترش استفاده از آسانسور، اطلاع دقیق از معنی دکمه‌های آسانسور به عنوان مهم‌ترین رابط بین کاربر و آسانسور از اهمیت خاصی برخوردار است. اگر می‌خواهید از کاربرد و معنی دکمه های آسانسور اطلاع پیدا کنید و هم‌چنین با کاربرد دکمه اضطراری آسانسور آشنا شوید با مطالعه این مقاله به جواب بسیاری از سؤالات خود خواهید رسید. پیش از مطرح کردن حقایق جالب آسانسور ها باید بگوییم که مطمئنا در حالت نرمال و در شرایط عادی افراد به آسانسور و شیوه عملکرد این وسیله اهمین زیادی نمی دهند. اما همانطور که می دانید آسانسور ها یکی از مهم ترین ماشین آلات در زندگی بشر به حساب می آیند زیرا موجب سرعت بخشی به فعالیت های روزانه افراد می شوند البته این موضوع جدای از تاثیر آن ها بر طراحی ساختمان ها می باشد.

  • از حمل و جابجایی افراد و مصالح بیش از ظرفیت تعیین شده خودداری نمایید.
  • شرکت آسانبر افرند پارس با ارائه‌ی خدماتی چون مشاوره، طراحی، فروش، بازسازی و نوسازی و تعمیر همواره در خدمت شماست.
  • در صورتی که این شرکت را برای خرید آسانسور انتخاب کنید، خریدی مطمئن خواهید داشت که بتواند نیازهای شما برای جابجایی را به بهترین نحو ممکن برآورده سازد.
  • برای انتخاب نوع آسانسور خودروبر حتما با متخصص امر مطمئن مشورت کنید.
  • پس از انقلاب در سال ۱۳۵۹ جنگ ایران و عراق آغاز می‌شود و عملاً آپارتمان‌سازی بجز در موارد ضروری تعطیل می‌شود، و در نتیجه آسانسور ایران رو به رکود می‌رود.

سیستم کلی و عملکرد آسانسورهای مغناطیسی با دو نوع قبلی کاملا متفاوت است. به گونه ای که در این آسانسورها به جای آن که ریل در دیواره ها قرار داده شود، از آهن ربای مغناطیسی استفاده می شود. همچنین در کف آسانسور هم آهن ربای دیگری قرار می دهند که مخالف آهن ربای دیوار است. وقتی جریان برق وصل می شود نیرویی که حاصل سیم پیچ های آهن رباست باعث بالا رفتن کابین آسانسور می شود.

همچنین شرکت هایی که کار نصب، راه اندازی و تعمیر آسانسور انجام می دهند، باید به حفظ قطعات و موجودی آسانسور برای بهبود قابلیت اطمینان و در دسترس بودن اهمیت دهند. سازندگان آسانسور در طول زمان طرحهای جدیدتری را توسعه می دهند، اما باید تولید و موجودی قطعات آسانسورهای قدیمی را که هنوز در حال کار هستند نیز حفظ کنند. یک رویکرد تعمیر و نگهداری پیشگیرانه می تواند کمک زیادی به ایمن نگه داشتن آسانسور و افزایش عمر آن کند. آسانسور کششیاین نوع از آسانسورها از نوع آسانسورهای برقی بوده و همان طور که از نام آسانسور کششی مشخص است، از ویژگی کششی توسط سیم بکسل ها استفاده می کنند تا کابین به حرکت در آید. در آسانسورهای کششی، عمده انرژی مورد نیاز توسط موتور آسانسور که در موتورخانه آسانسور تعبیه شده، تأمین می گردد و وزنه تعادل نیز به وسیله ایجاد اختلاف وزن سبب حرکت کابین می شود. اصلی ترین تجهیزی که در سیستم آسانسور مورد استفاده قرار می گیرد، موتور آسانسور است.

بنابراین، این افراد همگی باید نسبت به مسئله ی بیمه آسانسور اقدام نمایند. اگر هر زمان خسارت جانی یا مالی برای هر یک از افرادی که از آسانسور استفاده می کنند به وجود بیاید، دادگاه میزان خسارت را میان افرادی که در این پروسه نقش داشته اند تقسیم می کند. اگر فردی هستید که روزانه از انواع آسانسور در رفت و آمد های خود استفاده می کنید یا اگر مدیر ساختمان هستید و قصد آشنایی جزئی تر با این وسیله و کارکرد آن دارید، خواندن این مطالب برای شما مفید خواهد بود.

این دکمه در آسانسورها نیز نشان دهنده عبارت Helipad است که معرف محل نشست هلیپاد است. اگر در زمینه معنی دکمه های آسانسور به دنبال مفهوم دکمه R هستید، بهتر است بدانید که حرف R در آسانسور از کلمه RooF به معنی پشت بام گرفته شده است. در موارد محدودی نیز دکمه RG در میان دکمه های آسانسور به چشم می‌خورد که نشان دهنده روف گاردن است. دکمه M یا گاهی MZ خلاصه شده کلمه Mezzanine و به معنای نیم طبقه است.

معمولا در برج ها و ساختمان های مرتفع این مدل از کابین ها ، جلوه گری می کند. فروش کابین آسانسور شیشه ای با توجه به قیمت بیشتر آن نسبت به سایر مدل ها ، از درصد کمتری برخوردار است. خرید آسانسور کارگاهی کارکرده به دلیل اهمیت سلامت کابل سیم بکسل و قرقره (وینچ) دستگاه به هیچ عنوان توصیه نمی گردد. آسانسور کارگاهی به دلیل حرکت در ارتفاع و انتقال افراد داخل کارگاه به طبقات بالاتر سازه، جهت حفظ امنیت جانی افراد، استفاده از آسانسور کارگاهی دست دوم اصلا منطقی نبوده و باعث به خطر افتادن امنیت افراد داخل مجموعه می گردد.

کابین آسانسور اقتصادی